Nagroda 1
Weekendowy pobyt [dwa noclegi] dla dwóch osób dorosłych [z możliwością zabrania nawet dwójki dzieci] w Zbójeckiej Chacie [Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Buńdowy 26A] wygrywa:

Pani Karolina Klewaniec-Wypychacz

GRATULUJEMY! I prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 660 002 906 w celu ustalenia terminu pobytu.

„Bukowiańskie lato mogę sobie jedynie wyobrazić, ponieważ nie miałam jeszcze okazji do odwiedzenia Bukowiny Tatrzańskiej o tej porze roku. Mogę jedynie napisać, jak chciałabym, aby było…

Bukowiańskie lato moich wyobrażeń to czas, kiedy w ciepłym powietrzu przewijają się rześkie podmuchy od Tatr, a obłoki leniwie przetaczając się przez niebo, w końcu stają się niczym odbicie lustrzane owiec wypasających się na okolicznych łąkach. To uczucie spokoju i nawiązania kontaktu z przyrodą i krajobrazem – tak jakby Tatry przywoływały nas do siebie i zachęcały do odwiedzin. Takim właśnie symbolem bukowiańskiego lata jest dla mnie widok gór skąpanych w sierpniowym słońcu, otoczonych leniwie wygrzewającą się fauną i florą. I oczywiście ogromne góralskie ognisko, którego iskry pędząc w górę zlewają się na tle nieba z gwiazdami. Przy takim ognisku niekoniecznie musielibyśmy się ogrzać, ale (jak to w górach) bardzo chcielibyśmy zjeść upieczonego oscypka, popijać miejscowe nalewki i śliwowicę, słuchać góralskich przyśpiewek i miejscowych legend!

Wyobrażam sobie, że bukowiańskie lato to również czas burz, podczas których moglibyśmy podziwiać zjawiska niesamowite jak ciemnogranatowe chmury, przetaczające się po okolicy, nakłuwające Tatry pioruny i ciepłe pomruki burzy, którą teraz dzieci, niczym Muminki, często nazywają Buką – pewnie od Bukowiny 😉 

Dla mnie wyjazd do Bukowiny to nie termy, miejscowe atrakcje i masowe wycieczki, ale bliskość przyrody i pięknych krajobrazów jest tym, co w Bukowinie najpiękniejsze.”

 

Nagroda 2
Weekendowy pobyt [dwa noclegi] dla dwóch osób dorosłych [z możliwością zabrania nawet dwójki dzieci] w Apartamencie Gazdowskim [Bukowina Tatrzańska, ul. Wierch Buńdowy 26A] wygrywa:

Pani Karolina Szwabowicz-Mosica

GRATULUJEMY! I prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 603 031 209 w celu ustalenia terminu pobytu.

 

„Już kiedyś tam byliśmy –
ale chciałoby się wrócić znowu
pod te wierchy strzeliste,  
nad te wody lazurowe !
Tam, gdzie Białka bystra i rwąca
szumi przyjemnie dla ucha –
a nasz Synek w góry zapatrzony
na jej brzegu stoi…i słucha…
Wiatr tatrzański swe legendy niesie –
po bukowym roznoszą się lesie…
Śpiewa w drzewach i na gór szczycie –
o tym, jakie piękne życie !
Bukowina – magiczna kraina !
Cudna latem – i cudna, gdy zima !
Ciepłe wody w termach oferuje –
i wyciągiem w górę wywinduje.
Za ten folklor , za ludowe bajania –
tylko jeden krok do zakochania !
Więc pozwólcie na nowo tam wrócić –
rześkim górskim wiatrem się ocucić,
kiedy lato słońcem nas przypala
u stóp Tatr, w rejonie Podhala…”